آهن آلات نارنجی

انواع مختلف پروفیل سازه ای

انواع مختلف پروفیل سازه ای

فولاد سازه یکی از انعطاف پذیر ترین و متنوع ترین مصالح ساختمانی روی زمین است. انواع مختلف پروفیل سازه ای مهندسان از فولاد سازه ای برای دستیابی به موفقیت هایی که تصور غیرممکن است ، استفاده کرده اند و آسمان خراش های عظیم و پل های گسترده ای ساخته اند که صدها سال باقی مانده است.

برای درک کل پتانسیل فولاد سازه ، باید اشکال ، اندازه و کاربردهای مختلف آن را درک کرد. در اینجا مروری بر بسیاری از چهره های فولاد سازه ای است.

پرتو استاندارد آمریکایی (S-شکل)

به طور کلی به عنوان پرتو S شناخته می شود ، پرتو استاندارد آمریکایی دارای یک بخش نورد با دو فلنج موازی است که همه آنها توسط یک وب متصل می شوند. انواع مختلف پروفیل سازه ای فلنج ها روی تیرهای S شکل نسبتاً باریک است. تعیین تیر به سازنده اطلاعاتی در مورد عرض و وزن هر واحد می دهد. به عنوان مثال ، S12x50 پرتویی را نشان می دهد که 12 اینچ عمق دارد و وزن آن 50 پوند در هر فوت است.

زاویه (L شکل)

پرتوهای زاویه ای شکل L را تشکیل می دهند ، با دو پا که با زاویه 90 درجه جمع می شوند. تیرهای زاویه ای در اندازه های پا یکسان یا نابرابر هستند. به عنوان مثال یک تیر پرتوی نابرابر L دارای یک پایه 2x2x0.5 و یک پایه 6x3x0.5 است. تیرهای L به دلیل کاهش عمق ساختاری معمولاً در سیستم های کف استفاده می شوند.

شمع بلبرینگ (H شکل)

هنگامی که سازندگان نتوانند سازه ای را بر روی زیربنای کم عمق پیدا کنند ، از شمع های بلبرینگ برای طراحی سیستم پی ریزی عمیق استفاده می کنند. شمع های یاتاقان به شکل H هستند تا بارها را از طریق شمع به نوک منتقل کنند. شمع های یاتاقان در خاک های متراکم که بیشترین مقاومت را در نوک دارند مقاومت بهتری دارند. شمع های انفرادی می توانند بیش از 1000 تن وزن تحمل کنند.

کانال (شکل C)

کانالهای سازه C یا تیرهای C دارای مقطع C شکل هستند. کانال ها دارای فلنج بالا و پایین هستند که وب به آنها متصل است. پرتوهای C شکل راه حل های مقرون به صرفه برای سازه های کوتاه و متوسط ​​هستند. انواع مختلف پروفیل سازه ای تیرهای کانال در ابتدا برای پل ها طراحی شده اند ، اما برای استفاده در اسکله های دریایی و سایر برنامه های ساختمانی محبوب هستند.

بخش فولاد توخالی (HSS)

HSS یک پروفیل فلزی است که دارای مقطع توخالی و لوله ای است. واحدهای HSS می توانند مربع ، مستطیل ، دایره ای یا بیضوی باشند. سازه های HSS گرد شده اند و شعاع هایی تقریباً دو برابر ضخامت دیواره دارند. مهندسان معمولاً از بخش های HSS در قاب های فلزی جوش داده شده استفاده می کنند که واحدها برای بارگذاری در جهات مختلفی را تجربه می کنند.

بارگیری بیانیه قابلیت های ساختاری فولاد Swanton Welding

پرتو

پرتو I ، همچنین به عنوان پرتو H یا پرتو جهانی شناخته می شود ، دارای دو عنصر افقی ، فلنج ، با یک عنصر عمودی به عنوان وب است. وب قادر به مقاومت در برابر نیروهای برشی است ، در حالی که فلنج های افقی در برابر بیشترین حرکت خمش تیر مقاومت می کنند. انواع مختلف پروفیل سازه ای شکل I در حمل بارهای برشی و خم شدن در صفحه وب بسیار مؤثر است. صنعت ساخت و ساز به طور گسترده ای از تیرهای I در اندازه های مختلف استفاده می کند.

لوله

لوله های فولادی سازه ای برای انواع برنامه های ساختمانی ، مقاومت و پایداری وام مهم هستند. لوله ها لوله های استوانه ای توخالی هستند که در اندازه های مختلف وجود دارند. مهندسان غالباً از لوله های فولادی برای رفع نیازهای پروژه های صنعت آب ، نفت و گاز استفاده می کنند.

سه

تیر سه راهی ، یا تیر T ، یک تیر تحمل بار با مقطع T شکل است. قسمت بالای این مقطع ، فلنج است که وب عمودی آن در زیر قرار دارد. تیرهای Tee می توانند بارهای زیادی را تحمل کنند اما دارای فلنج پایین I Beam نیستند ، و در برخی از برنامه ها به آن یک ضرر می رسانند.

اشکال سفارشی

مهندسان امروز محدود به استفاده از معمول ترین اشکال نیستند. ساخت فلز سفارشی درها را به انواع شکل های خاص سازه های فلزی برای هر نوع پروژه باز می کند. سازندگان فلزات می توانند با استفاده از ابزارها و تکنیک های پیشرفته ، مانند جت آب ، لیزر و برش پلاسما ، فولاد را به شکل های بی شماری برای نیازهای خاص مجسمه کنند. انواع مختلف پروفیل سازه ای اگر می توانید آن را ببینید ، احتمال اینکه یک تولید کننده فلز باتجربه بتواند آن را ایجاد کند وجود دارد. برای دریافت یک پیشنهاد رایگان برای ساخت فولاد سازه ای سفارشی ، امروز با Swanton Welding، Inc تماس بگیرید.

+ نوشته شده در يکشنبه 16 شهريور 1399ساعت 14:49 توسط شایان | | تعداد بازدید : 2