آهن آلات نارنجی

تفاوت بین جدول لوله 40 و 80

تفاوت بین جدول لوله 40 و 80

ویژگی هایی مانند قطر خارج ، ضخامت دیواره ، و قطر داخلی در کار با لوله های فلزی همه باید درک شوند. با این وجود ، بسیاری از اوقات لوله ها مستقیماً توسط آن ابعاد تعیین نمی شوند. در عوض ، لوله اغلب به اندازه لوله اسمی و شماره برنامه آن اشاره می شود. از آنجایی که مراجعه به برنامه های لوله در صنعت رایج است ، درک درستی از نحوه عملکرد سیستم برنامه ریزی لوله و همچنین درک تفاوت بین جدول لوله 40 و 80 بسیار مهم است. دو مورد از متداول ترین نوع برنامه های لوله.

اندازه اسمی لوله چیست؟

اندازه اسمی لوله اندازه گیری تقریبی قطر خارجی یک لوله است. این یک اندازه گیری دقیق نیست ، اما یک شماره مرجع است که می تواند برای تعیین ابعاد دقیق قطر بیرونی یک لوله استفاده شود. به عنوان مثال ، یک اندازه لوله اسمی 3 به یک لوله با قطر واقعی خارجی 3.500 اینچ مراجعه می کند.

جدول لوله چیست؟

یک جدول لوله مشخص می کند که قطر داخلی و ضخامت دیواره برای اندازه لوله اسمی چیست. بدون دانستن اندازه لوله اسمی ، تعداد برنامه به معنای زیادی نیست ، به غیر از این واقعیت که در صورت ثابت بودن اندازه لوله های اسمی ، تعداد برنامه های بالاتر دارای دیواره های ضخیم تر لوله خواهد بود. تفاوت بین جدول لوله 40 و 80 اما ، هنگامی که اندازه لوله اسمی و شماره برنامه مشخص باشد ، می توان ضخامت دقیق دیوار ، قطر داخل و ابعاد قطر بیرونی یک لوله را تعیین کرد. بهترین راه برای پیدا کردن این ابعاد استفاده از نمودار جدول زمانی لوله برای اندازه اسمی لوله و شماره برنامه است.

تفاوت بین برنامه 40 در مقابل برنامه 80 چیست؟

تفاوت عمده بین برنامه 40 و برنامه 80 لوله در ضخامت دیواره ، قطر داخل و وزن آنها است. جدول 80 از ضخامت دیواره بیشتر ، قطر داخلی کوچکتر و وزن بالاتر از جدول 40 در اندازه لوله نامی برخوردار خواهد بود. البته همه این اعداد بر اساس اندازه لوله اسمی متفاوت خواهند بود. همچنین بسیاری از شماره های برنامه زمان بندی لوله نیز وجود دارد. تفاوت بین جدول لوله 40 و 80 به همین دلایل ، مهم است که برای اطمینان از انتخاب اندازه مناسب لوله ، به جدول برنامه ریزی لوله نیز مراجعه کنید.

سوپر مارکت های فلزی

سوپر مارکت های فلزی بزرگترین تامین کننده فلز با مقادیر اندک در جهان با بیش از 90 فروشگاه آجر و ملات در سراسر ایالات متحده ، کانادا و انگلستان است. ما متخصص فلز هستیم و از سال 1985 خدمات و محصولات با کیفیت مشتری را ارائه می دهیم. تفاوت بین جدول لوله 40 و 80 در سوپر مارکت های فلزی ، طیف گسترده ای از فلزات را برای انواع کاربردها تهیه می کنیم. سهام ما شامل: فولاد ضد زنگ ، فولاد آلیاژی ، فولاد گالوانیزه ، فولاد ابزار ، آلومینیوم ، برنج ، برنز و مس است.

فولاد نورد گرم و نورد سرد ما در انواع مختلفی از اشکال از جمله: میله ، لوله ، ورق و بشقاب موجود است. ما می توانیم فلز را به مشخصات دقیق شما برش دهیم. تفاوت بین جدول لوله 40 و 80 امروز از یکی از مکانهای 85+ ما در آمریکای شمالی بازدید کنید.

+ نوشته شده در چهارشنبه 12 شهريور 1399ساعت 14:37 توسط شایان | | تعداد بازدید : 6